slide_0
cs en de ru

Bludov

Lázně Bludov v předhůří Jeseníků nedaleko od města Šumperk poskytují od roku 1929 komplexní lázeňskou péči všem svým návštěvníkům. Přírodním léčivým zdrojem je termální minerální voda  pramenící přímo v lázních.

Historie

Zdejší teplé prameny využívali Žerotínové, místní šlechtický rod, pro své soukromé potřeby, zejména pro koupele. Protože ale Žerotínové vlastnili i panství Velké Losiny, kde již lázně stály, neměli se k tomu, vybudovat lázeňské zařízení na svých pozemcích v Bludově. Po první světové válce proto pozemek s prameny odkoupil zdejší rodák Zdeněk Pospíšil, nechal zde provést vrty a získal horkou léčivou minerální vodu. Roku 1929 otevírá pro veřejnost „Radioaktivní a sirné lázně v Bludově“.

V následujících letech se lázně rozrůstají, rozšiřuje se vanové oddělení, bazén a inhalatorium, je postaven nový lázeňský dům, zakládají se odborná oddělení a vzniká také lázeňský park. V roce 1934 byl zahájen celoroční provoz. Lázně se specializovaly na léčbu močových cest a dětského pomočování a postupně přicházeli hosté s dalšími onemocněními, kterým místní léčba také uměla pomoci. V moderní době se zde také úspěšně léčí obezita dětí i dospělých.k Zdeněk Posp

Jesenicko, Šumperk

Volnočasové aktivity
Hlavní indikace léčby
pohybové ústrojí
dýchací ústrojí
ledvin
močových cest
obezita zejména dětská
ženská neplodnost
detoxikace
Přírodní léčivý zdroj
Přírodní, slabě mineralizovaná, silně alkalická, hypotonická, s výrazným účinkem proti revmatismu.
Webové stránky
http://www.bludov.cz

Galerie

Co se děje v lázeňských místech

Přejít na aktuality

Co nového připravujeme?