slide_0
cs en de ru

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně jsou jedním z pilířů tzv. Západočeského lázeňského trojúhelníku. Přestože jsou malé, jsou velmi krásné. Jejich poloha blízko německé hranice a nedaleko historického Chebu z nich dělá velmi atraktivní turistickou destinaci. Do dnešní doby si zachovaly ráz lázeňského města z přelomu 19. a 20. století, kdy bylo evropské lázeňství na svém vrcholu. Díky svému jedinečnému uspořádání a zachování rázu je toto lázeňské městečko od července 2021 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO jako součást mezinárodní série Slavná lázeňšká místa Evropy - Great Spa Towns of Europe.   

Historie

Město Františkovy Lázně založil v roce 1793 císař František I. jako první slatinné lázně na světě. Z počátečních venkovských lázní s Františkovým pramenem, dřevěnou kolonádou a několika lázeňskými domy, se velice rychle staly jedny z nejvyhledávanějších lázní v Evropě.

Lázeňská vesnička byla postupně rozšiřována, založily se zde rozlehlé anglické parky a v roce 1865 ji císař František Josef I. povýšil na město. V období před 1. světovou válkou, v době největšího rozkvětu, dosahovaly Františkovy Lázně roční návštěvnosti až 20 000 pacientů a téměř 80 000 lázeňských turistů. V roce 1992 byly Františkovy Lázně vyhlášeny městskou památkovou rezervací.

 

Načerpejte energii tam, kam si pro ni jezdili i habsburští panovníci!

Františkovy Lázně jsou ideálním místem pro regeneraci organismu, odpočinek a znovunabytí sil.

Ovšem nejen tím je člověk živ a zdráv. Vedle síly léčivých pramenů a procedur pro podporu zdraví a imunity si ve Františkových Lázních můžete vychutnat také procházky, jejichž atmosféru ještě umocní jednotná klasicistní architektura, pestrou gastronomii, která potěší vaše chuťové buňky, i spoustu aktivit a zábavy, které osloví všechny generace. Co třeba den plný smíchu v největším a nejkrásnějším akvaparku českých lázeňských měst Aquaforu?

Do vašeho programu se rozhodně vyplatí zařadit i výlety po okolí, z nichž si odnesete nezapomenutelné zážitky. Objevte například krásu přírody v lesoparku Amerika, který přímo navazuje na františkolázeňské parky, nebo se vydejte do nedaleké národní přírodní rezervace Soos, která je v Evropě zcela unikátní. Těmto rozlehlým rašeliništím s řadou minerálních pramenů se totiž právem přezdívá český Yellowstone park.

Za zábavou i zážitky jedině do Františkových Lázní.

Západní Čechy, Cheb

Volnočasové aktivity
Hlavní indikace léčby
pohybové ústrojí
krevního oběhu
gynekologická onemocnění včetně neplodnosti
nemoci srdce
Přírodní léčivý zdroj
Přírodní léčivá voda, slatina a plyn
Webové stránky
https://www.frantiskovy-lazne.info

Galerie

Co se děje v tomto lázeňském místě

Přejít na aktuality

Co nového připravujeme?