Konstantinovy Lázně

Okouzlující Konstantinovy Lázně v klidném a čistém prostředí s prameny minerálních vod tryskajícími z malých kouzelných pavilónků. Spolu se špičkovým ubytovacím, restauračním a wellness zázemím a možnostmi výletů po okolí je místo ideálním cílem pro rodinnou dovolenou a odpočinkové Lázně.
Lázně jsou nejmenší lázně v Čechách, ale místní minerální prameny mají největší obsah volného oxidu uhličitého. Také jsou to jediné lázně v Plzeňském kraji. Ukryty uprostřed lesů mimo hlavní dopravní tahy…
Historie
První zmínka o minerální vodě na území dnešních lázní pochází už ze začátku 16. století. V roce 1803 si na základě tehdy probíhajícího geologického průzkumu postavili u dnešní kavárny Staré Lázně, v blízkosti sirného pramene, sedláci z nedaleké Nové Vsi jednoduchou dřevěnou budovu. V roce 1812 je pak postavena první řádná, tedy kamenná, lázeňská budova s příslušenstvím, 22 pokoji a 5 lázeňskými kabinami. Lázně se tehdy jmenovaly Lázně Nová Ves.
Obec nebyla schopná uhradit ani počáteční stavbu, natož lázně rozšiřovat. O 15 let později lázně po dlouhém vyjednávání koupil kníže Konstantin z Löwensteinu, tehdejší pán na zdejším panství, a jeho jménem jsou lázně známé dodnes. Možná i proto, že dával lázně do pronájmu a od nájemců požadoval, aby nechali chudé a nemajetné koupat se zdarma. Od počátku sklízely velký úspěch sirné a uhličité koupele spojené s pitnou kúrou a slatinné zábaly.
Lázně se dále rozšiřovaly, avšak zůstávaly poklidným místem, vhodným k léčbě a odpočinku. Největšího rozmachu doznaly po roce 1901, kdy sem byla přivedena železnice. Po 2. světové válce lázně převzal stát a od poloviny 50. let správně patřily pod Mariánské Lázně. Od roku 1992 jsou samostatnou společností, Léčebné Lázně Konstantinovy Lázně, a.s.


Volnočasové aktivity

Hlavní indikace léčby
pohybové ústrojíléčba kardiovaskulárních chorob

Přírodní léčivý zdroj
Minerální uhličitá voda