slide_0
cs en de ru

Lázně Kynžvart

Přírodní léčebné lázně, Léčebné lázně Lázně Kynžvart, jsou jedno z pouhých 4 lázeňských míst v ČR, kde jsou klimatické podmínky uznány jako přírodní léčivý zdroj, což je podmínkou pro léčení nemocí dýchacího ústrojí. V současné době se profilují jako lázně rodinné, tedy i dospělých osob. Dětská lázeňská léčba je nadále zdejší specializací. Kromě nemocí dýchacího ústrojí, kožních nemocí, nemocí močového ústrojí a obezity se zde rovněž léčí nemoci trávicího ústrojí, poruchy látkové výměny a také lehké duševní nemoci (úzkosti, deprese).

Lázeňské městečko leží v CHKO Slavkovský les v prostředí s ojedinělými klimatickými podmínkami – podhorská oblast nad hranicí přízemních mlh, vysoká a stálá vlhkost vzduchu, vysoká sluneční intenzita a minimální obsah škodlivin v ovzduší.

Historie

Městečko Lázně Kynžvart bylo založeno ve 13. století jako osada v blízkosti pohraničního hradu. Od roku 1630 byla obec majetkem rodu Me ernichů. Ti zde na počátku 19. století provedli pečlivý průzkum minerálních pramenů, které se následně začaly využívat k léčebným účelům. V roce 1856 zde započala výstavba prvních lázeňských hotelů, ve kterých nastupovali léčbu pacienti, trpící nejrůznějšími chorobami – od nemocí dýchacích cest, přes chronické střevní nemoci, revmatismus, až po ženská a neurologická onemocnění.

Rok 1950 se stal důležitým mezníkem v historii lázní – při rekonvalescenci dětí postižených epidemií černého kašle, se totiž potvrdil nápadný léčebný efekt místních klimatických podmínek. Od té doby se lázně specializují výhradně na dětskou léčbu.

 

NOVINKY: 

preventivní programy veřejných pojišťoven, wellness a pobytové balíčky 
HIPOTERAPIE 
unikátní procedura při kožních onemocnění - MIKROBUBLINNÁ vodní koupel 
pro zájemce bosé turistiky - zdravý chodníček a přírodní Kneippův chodníček 
In-body - komplexní analýza složení těla 

Západní Čechy, Cheb

Volnočasové aktivity
Hlavní indikace léčby
nemoci trávicího ústrojí
onemocnění dýchacího ústrojí
kožní onemocnění
urologická onemocnění
poruchy látkové výměny
duševní onemocnění a obezita
Přírodní léčivý zdroj
Klima, minerální prameny
Webové stránky
https://www.laznekynzvart.cz

Galerie

Co se děje v lázeňských místech

Přejít na aktuality

Co nového připravujeme?