slide_0
cs en de ru

Osečná – Lázně Kundratice

Lázeňská léčebna Osečná – Lázně Kundratice, jedny z nestarších lázní v České republice využívají k léčbě pohybového ústrojí mimo ostatních procedur i tradiční přírodní léčivý zdroj sirnoželezitou slatinu.

Historie

Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná roku 1881.

Zakladatel, místní podnikatel, Josef Schwan, postavil nejprve v blízkosti bohatých rašelinišť malý domek se dvěma vanami pro rašelinové koupele. Jeho syn objekt rozšířil a otevřel rašelinové lázně.

Lázeňskou léčebnu roce 1908 od vdovy Schwanové koupila obec, protože počet návštěvníků neustále vzrůstal bylo v roce 1913 rozhodnuto celé zařízení modernizovat.

Lázeňské budovy dostaly nový vzhled a v roce 1914 byla postavena ozdravovna určená pro nemocné, ale i pro rekonvalescenty, zejména vojáky z první světové války.

V roce 1933 byly lázně považovány za jedny z nejmodernějších v naší republice. Během druhé světové války opět léčebna sloužila potřebám armády. Po druhé světové válce se Lázně Kundratice staly součástí státního podniku Československé státní lázně, v roce 1992 byla lázeňská léčebna zprivatizována a vznikla tak akciová společnost Lázně Kundratice a.s.

Severní Čechy, Liberec

Volnočasové aktivity
Hlavní indikace léčby
pohybové ústrojí
Přírodní léčivý zdroj
Sirnoželezitá slatina
Webové stránky
https://www.osecna.cz

Galerie

Co se děje v lázeňských místech

Přejít na aktuality

Co nového připravujeme?