slide_1 slide_2 slide_3 slide_4 slide_5 slide_6
cs en de ru

Volnočasové aktivity Luhačovice

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE

Stále více návštěvníků míří do Luhačovic za zážitky. Je možné vybírat z každoročně pořádaných akcí, festivalů. Vybírete a užívejte si kulturní a zážitkové Luhačovice. Vybrané kulturní akce v Luhačovicích

  • Otevírání pramenů – květen
  • Kolonádní koncerty – květen – září
  • Letní divadelní sezona – červen – září
  • Luhačovická pouť – červenec
  • Festival Janáček a Luhačovice – červenec
  • Akademie Václava Hudečka a svátky hudby – srpen
  • Divadelní Luhačovice – srpen
  • Mezinárodní festival dětských folklorních souborů Písní a tancem – září
  • Vánoční jarmark – prosinec

Sport a wellness

Sport a wellness

Každý, kdo vyznává aktivní odpočinek, najde v Luhačovicích pestrou sportovní a relaxační nabídku. Tenis, bowling, hřiště pro nohejbal, volejbal, fotbal, ruské kuželky, minigolf, stolní tenis. Odvážnější mohou vyzkoušet zorbing nebo paintball. Hala ve Sportovním centru Radostova poskytuje bohaté zázemí pro všestranné vyžití jak svátečním, tak i profesionálním sportovcům. Celoročně můžete vyrazit na krytou městskou plovárnu, která nabízí plavecký bazén, zážitkový bazén, whirpool i parní koutek. V letních měsících se můžete slunit na venkovní terase. V parném létě najdete osvěžení v aquaparku, který najdete přímo na přehradě. Aquapark disponuje plaveckým bazénem, skluzavkami, toboganem, zážitkovým bazénem a dětským bazénkem. Přehrada nabízí široké sportovní vyžití. Plavání v přírodním koupališti, využití lodiček a šlapadel, aquazorbing nebo rybaření. Okolí přehrady je přizpůsobeno cyklistům, turistům, ale také in-line bruslařům. V případě nepříznivého počasí můžete relaxovat v některém ze špičkových wellness center – bazény, whirpool, Kneippův chodník, parní lázně, sauny, relaxační lavice a také odpočinkové zóny jsou připraveny pro zpříjemnění dne.

Kultura

Kultura

Návštěvníci mají několik alternativ využití volného času. Milovníci kultury určitě navštíví Lázeňské divadlo, kde bývá připraven zajímavý program jak z oblasti hudby, tak i činohry. Koncerty osobností z oblasti zábavy a populární hudby jsou připraveny v MěDk Elektra, celoročně je v provozu kino. Za zážitky se můžete vydat na taneční zábavu, posezení u cimbálu, harmoniky, romantické odpoledne můžete strávit na kolonádním koncertu. Poznání lze nalézt v Muzeu luhačovického Zálesí, které láká návštěvníky expozicí Známé i neznámé Luhačovice, na krátkodobé výstavy i na speciální programy. Za prohlídku stojí i galerie výtvarného umění na kolonádě i některá ze zajímavých výstav v galerii Elektra.

DALŠÍ TIPY NA VÝLETY

DALŠÍ TIPY NA VÝLETY

Poloha Luhačovic je ideální pro podnikání výletů a poznávání zajímavých míst v okolí. V okruhu 50 km najdete malebná slovácká a valašská města, funkcionalistickou metropoli Zlín. Hojně navštěvované hrady a zámky, ale také vyhlášené valašské palírny a slovácké vinné sklípky. Za kroji a zábavou se můžete vydat napříklat v květnu do Vlčnova (18 km) na proslulou Jízdu králů nebo třeba v prosinci na vyhlášený Jarmek (25 km) do Valaškých Klobouk.

Přehrada

Přehrada

Přehrada v blízkých Pozlovicích byla původně postavena z důvodu ochrany lázeňského města Luhačovice před povodněmi. Postupně se stala cílem častých procházek, odpočinkovou a klidovou zónou. S Luhačovicemi je rekreační oblast přehrady propojena pěší stezkou Jurkovičova alej, podél které jsou vybudována odpočívadla, sportoviště a občerstvení. Okolí přehrady má ideální podmínky pro aktivní rekreaci obyvatel a lázeňských hostů. Je vhodné pro pěší výlety, cykloturistiku, in-line bruslení, rybaření, koupání, relax a další zábavu. Disponuje vhodnými podmínkami pro ubytování a stravování. Hlavní předností areálu Luhačovické přehrady v Pozlovicích je především příjemné a klidné přírodní prostředí. Tento areál leží na okraji krajinné oblasti Bílé Karpaty. V roce 2011 byla přehrada vypuštěná a vyčištěná. Novinkou je venkovní aguapark Duha a naučná stezka přibližující historii a současnost tohoto vodního díla.

Lázeňský a léčebný dům Praha

Lázeňský a léčebný dům Praha

Lázeňský léčebný dům PRAHA nabízí v současné době 115 lůžek. Má vlastní pramen s názvem Viola.

Léčebné lázně Luhačovice – Sanatorium MIRAMARE, s.r.o.

Léčebné lázně Luhačovice – Sanatorium MIRAMARE, s.r.o.

Patří do privátního řetězce lázeňských a wellness hotelů ROYAL SPA. V Luhačovicích se můžete ubytovat v lá-

zeňských komplexech MIRAMARE a ANTOANETA nebo Luxury Spa & Wellness VILA VALAŠKA. Společnost má vlastní léčebné prameny Svatý Josef a Jaroslava.

Lázně Luhačovice, a.s.

Lázně Luhačovice, a.s.

Počtem lůžek a hostů patří mezi největší, nejvýznamnější lázeňská zařízení v ČR. Společnost disponuje ubytovací kapacitou 1300 lůžek v 7 hotelech, 10 penzionech a 2 dětských léčebnách. Dále má v majetku a spravuje celý lázeňský areál o rozloze 20 ha včetně lázeňské kolonády a kamenného divadla. Akciová společnost má ve správě 14 ze 17 luhačovických minerálních pramenů.

LÁZEŇSKÉ SPOLEČNOSTI

LÁZEŇSKÉ SPOLEČNOSTI

V Luhačovicích působí tři lázeňské společnosti a mnoho dalších wellness hotelů a ubytovacích zařízení.

INDIKACE

INDIKACE

V Luhačovicích se léčí onemocnění dýchacího ústrojí (astma, alergická onemocnění dýchacích cest, chronická bronchitida, poruchy hlasu a chraptivost, pooperační stavy dýchacích cest), nemoci trávicího ústrojí (poruchy trávení a nechutenství, klidové stádium vředové nemoci žaludku a dvanácterníku, stavy po operacích žaludku, jícnu a žlučníku), nemoci z poruch látkové výměny (cukrovka, otylost), poruchy pohybového aparátu (bolestivá onemocnění šlach, svalů, úponů, mimokloubní revmatismus, bolestivé syndromy páteře), nemoci oběhového ústrojí (funkční poruchy periferních cév, lehčí formy hypertonické choroby) a nemoci onkologické – onkologické případy po ukončení léčby. Mimo dospělých pacientů ve zde léčí s výbornými výsledky také děti a dorost.

LÉČEBNÉ PROCEDURY

LÉČEBNÉ PROCEDURY

Lázeňská léčba je založena na využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Léčebné pobyty zahrnují kombinaci z více než 80 druhů lázeňských procedur.

K léčebným procedurám patří pitná kúra minerálních vod, inhalace, obklady, masáže, vodoléčebné procedury, elektroléčba, speciální terapie, pohybová léčba a mnoho dalších. Programové nabídky pro léčbu i relaxaci jsou odborníky navržené kombinace léčebných procedur zaměřené na cílenou léčbu, nebo péči o zraví a předcházení onemocnění.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE

Zdejší léčivé vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě nejenom pro vysoký obsah minerálních látek, ale také pro vynikající proplynění. K navrácení, ale i k upevnění zdraví jsou využívány více než 300 let. V lázních je využíváno celkem 17 hydrouhličitanochlorido- sodných kyselek a jeden pramen sirný. Vody obsahují sodík, draslík, vápník, hořčík, železo, mangan, měď, stroncium, hliník, jód, lithium, baryum, fl uor, bór, berylium, stříbro, nikl, cín, titan, zinek. Některé prameny jsou volně přístupny veřejnosti, a to Vincentka, O ovka, Aloiska, dr. Šťastného, sv. Josef, Viola, jiné, např. Amandka, Janovka, Elektra, Jubilejní, Sirný a Jaroslava, se používají ke koupelím a inhalacím v léčebných zařízeních.

Sakrální památky ve středu města

Sakrální památky ve středu města

Novodobý kostel svaté Rodiny je příkladem moderní chrámové architektury, mimo církevních účelů slouží také ke koncertům. Barokní zámek, postavený v 18. století, neslouží k prohlídkám. V době církevních obřadů je přístupná pouze kaple, která je jeho součástí.

Pražská čtvrť

Pražská čtvrť

Architektonicky cenná část města, která dostala svůj název podle lázeňského hotelu Praha, dále zde najdeme Augustiniánský dům, stavbu z roku 1903, dnes sloužící jako nově zrekonstruovaný wellness hotel, v jeho těsném sousedství najdeme také mariánskou kapli. V této čtvrti vznikla poměrně rychle, převážně v 20. letech minulého století řada výpravných staveb jejich názvy byly odvozeny od pražských dominat, najdete zde Strahov, Petřín, Loretu, Hradčany a další. K nejnovějším stavbám v této části patří čtyři vzájemně propojené lázeňské objekty Antoaneta, Petřín, Perštýn a Valaška. Památkově nejcennější objekt vily Valašky, navržené architektem Dušanem Jurkovičem jako jedna z jeho posledních staveb v roce 1907 byl ve značně zdevastovaném a zchátralém stavu zachráněn před demolicí v roce 2009 a dnes slouží jako lázeňský hotel s nevšední atmosférou.

Lázeňské náměstí s kolonádou

Lázeňské náměstí s kolonádou

Mimo výrazně dominujícího Jurkovičova domu, můžeme na kraji náměstí nalézt dvě zajímavé vilky postavené ve švýcarském stylu Aplskou růži a Vilu pod lipami. Najdete zde také sochu zakladatele moderních lázní MUDr. Františka Veselého, nejstarší stavbu lázeňského středu kapli svaté Alžběty. Na první pohled zaujme také čtyřpodlažní secesní budova Domu Bedřicha Smetany, před kterou najdeme známou bruselskou fontánu. Nejčastějším cílem návštěvníků je krytá 130 m kolonáda s pavilonem nejznámějšího luhačovického pramene Vincentka. Naproti kolonády je jedno z center luhačovického kulturního dění, Společenský dům s venkovním podiem.

Stavby Dušana Jurkoviče

Stavby Dušana Jurkoviče

Stavby Jurkovičův dům, Chaloupka, Jestřabí, Vodoléčebný ústav, Sluneční lázně, Valaška, Vlastimila a hudební altán realizované v letech 1902–1907, vtiskly zdejším lázním neopakovatelné kouzlo a to i přes to, že se v Luhačovicích nepovedlo uskutečnit všechny plány a návrhy tohoto významného slovenského architekta.

PAMÁTKY A PŘÍRODNÍ ZAJÍMAVOSTI

PAMÁTKY A PŘÍRODNÍ ZAJÍMAVOSTI

Jedinečné prostředí vždy bylo a zůstává výzvou pro tvorbu uměleckých i architektonických děl. V Luhačovicích najdete řadu zajímavých památek, kterým dominují stavby Dušana Jurkoviče, především díky nim se připravuje zápis lázní Luhačovice na Seznam památek UNESCO. Tento básník dřeva vytvořil v Luhačovicích na počátku 20. století unikátní soubor staveb ve stylu lidové secese. Jeho stavby nenarušují okolní přírodu, ale stávají se její součástí.Na každém kroku narazíte na jeho cit pro krásu. Po něm pokračovali v budování lázní i další architekti, o čemž svědčí Dům B. Smetany z roku 1909 navržený architektem Králíkem, budova Lázeňského divadla od architekta Skopalíka nebo areál tenisových kurtů s pramenem od architekta Skřivánka. Po krátké válečné stagnaci nastal rozvoj stavebnictví a architekti Fuchs, Holz a bratři Kubovi pokračovali v budování nových staveb a čtvrtí. Po druhé světové válce bylo vybudováno Lázeňské náměstí s halou Vincentka. Mezi nově vystavěné dominanty patří budova kostela svaté Rodiny z roku 1997 navržená architekty Brixem a Frantou, sanatorium Miramare architekta Hanulíka, křižovatka s kruhovým objezdem, sportovní hala, budova městské plovárny a hotelový komplex Alexandria. Luhačovice jsou jedním z výchozích bodů pro poznávání chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Bílé Karpaty i přírodního parku Vizovické vrchy.

Co nového připravujeme?